l660-w

Obráběcí centra EXTRON

Středa 5.2.2020

Obráběcí centra přináší do výroby zásadní pozitivní změny. Dovolují v kratším čase zpracovat obrobky v širší škále náročnosti. Automatizované procesy využívají vysokou přesnost, upozorní nejen na stav nástrojů a jejich nutnou výměnu, ale i na jakékoli odchylky. Pomáhají tak nejen vést efektivní pracovní proces, ale také zlepšují hospodaření s materiálem a zamezují vzniku zmetků. Obráběcí centra EXTRON plně vyhoví nárokům malých i velkých provozů. V portfoliu můžete vybírat zařízení v systému vertikálního i horizontálního vedení.

Vertikální obráběcí centra EXTRON

Řada vertikálně vedených strojů se vyznačuje vysokorychlostním lineárním vedením a důraz klade také na rychlostní vřeteno. Systém ATC dosahuje vysoké účinnosti a zvyšuje také rychlost zpracování.
Řada L se vyznačuje vysokorychlostními lineárními vedeními a vysokorychlostním vřetenem s rychlým systémem ATC pro dosažení vysoké účinnosti a vynikající přesnosti. Spolu se strategií diferenciace designu a vysokou hodnotou CP splňuje řada L různé potřeby obrábění od nynějška i do budoucnosti

Konstrukce ve tvaru „A“ dodává stroji maximální oporu, zařízení je stabilní a dobře se vyrovnává s mechanickým namáháním. Vyhoví nárokům i nepřetržitého provozu. Masivních struktur základních prvků, tedy lože, sloupu a stolu, spoléhá na pevnou podporu. Ani při vysoké rychlosti nedochází k otřesům.

Optimální pevnou oporu přidává také jednodílná široká konstrukce lože, kterou protínají lineární vodící dráhy. Kulový šroub zpravidla s dvojitými maticemi vymezuje přesnost při zpracování materiálu a hraje také důležitou roli v delší životnosti zařízení. Obráběcí osy řídí AC servomotor s přímým pohonem. Zajišťuje rovnoměrné zatížení, přidává vysokou dynamickou přesnost, efektivně také řídí rychlé zrychlení anebo zpomalení.

Horizontální obráběcí stroje EXTRON.

Portfolio horizontálních obráběcích strojů představuje klasická výrobní zařízení, kterým moderními technologiemi a výběrem kvalitních odolných materiálů dodává mimořádnou užitnost a dlouhou životnost.

Osy pro zpracování obrobku využívají vysokorychlostní lineární vodicí systémy. Nabízí tak ideální kombinaci v pevném a stabilně přesném obrábění. Dobře uzpůsobené řízení dovoluje pracovat s vynikající úrovní zrychlení i zpomalení.

Operační systém ve velké míře přebírá kontrolu nad stavem nástrojů i dodrženou přesností výroby. Program je možné uzpůsobit konkrétním potřebám bez složitých úprav. Stroje dovolují efektivně využít pracovní sílu, snižují rozsah kontroly. Trysky chladicího média kolem vřetena s vysoce účinným odstraněním třísek zajišťují vynikající přesnost obrábění, přesností výroby tak omezují vznik zmetků a vedou k lepšímu hospodaření s materiálem.

Řada LH je vybavena vřetenem s vysokým točivým momentem, servomotorem, indexovacím otočným stolem a zásobníkem nástrojů typu ramene, které poskytují optimální možnosti obrábění pro splnění výrobních požadavků.

Velmi dobře je řešena i konstrukce stroje. Široká základna konstrukce sloupu nabízí strukturální tuhost a vynikající tuhost řezání při posouvání vřeteníku vysokou rychlostí. Až čtyři zapojené lineární vodicí cesty na loži splňují potřeby obrábění při těžkém řezání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2017 - 2024

Vyrobil FT Sun