klestiny-w

Kleštiny

Pátek 18.9.2020

Pevné upnutí materiálu a obráběcího nástroje je jednou z hlavních podmínek při výrobě a zpracování. Fixace rozhodne ve prospěch přesnosti zpracování, zamezí vzniku zmetků, ušetří čas i práci následnými dodatečnými úpravami. Praktickým nástrojem pro strojní obrábění jsou proto kleštiny. Najdou uplatnění v rychloběžných strojích a soustruzích, kromě samotné vyšší přesnosti umožní také rychlejší výměnu a tím zvýší efektivitu výroby.

Tažné a tlačné kleštiny

Kleštiny využívají upínací mechanismus, který pevně obemkne tyčový materiál nebo nástroje s válcovou stopkou. Relativně jednoduchým způsobem se čelisti kleštiny rozevřou, po vsunutí materiálu se pak čelisti sevřou a zafixují ho po celém obvodu. Materiál nebo nástroj se ani při vysoké rychlosti obrábění nevychýlí. Pevná fixace přispívá nejen samotné přesnosti zpracování, ale také šetří opotřebení nástroje.

Podle funkce jsou kleštiny rozděleny na tlačné a tažné. Tlačné kleštiny plynule vtlačují pouzdro s upnutým materiálem, tažné kleštiny vtahují pouzdro do tělesa. Podle způsobu upnutí je možné kleštiny využít pro upnutí obrobků na automatických strojích nebo revolverech. Vynikající vlastnosti můžete využít i při práci s bruskou, jednoúčelových strojích nebo pokročilých CNC multifunkčních strojích.

Ušetřete čas, materiál i práci

Kleštiny musí vyhovět vysokou odolností vůči mechanickému zatížení. Při výběru si nechte raději doporučit optimální typ. V nabídce Koran Rankov můžete vybírat tlačné i tažné kleštiny, které plně vyhoví stanoveným normám  včetně veškerého příslušenství, kterými jsou pro využití kleštin nezbytné kleštinové upínače.

Koran Rankov odebírá strojní vybavení od osvědčených výrobců. Může tak garantovat nejen kompletní portfolio produktů, ale především vysokou jakost. Kleštiny a další příslušenství vyhoví nárokům sériové výroby a nabídne i kusové výrobě prostředky, jak zvýšit efektivitu a zajistit si konkurence schopnost.

Základem výroby je plynulost. S kvalitním vybavením můžete zásadně snížit vznik zmetků, ušetříte materiál, navíc můžete realizovat i složitější výrobu, postupovat s větší přesností. Výhodou je také větší automatizace postupu práce a rychlost. Ochotně vám představíme možnosti a výhody kleštin a jejich využití v daném provozu. Konkrétním požadavkům vyhovíme kvalitním strojním vybavením na míru.

 

Kontaktujte nás

Copyright © 2017 - 2023

Vyrobil FT Sun