klestiny

Jaké kleštiny vybrat?

Úterý 10.9.2019

Upnutí nástroje a materiálu je důležitou součástí pro zajištění co nejpřesnější výroby. Jednou z možností takového upínání jsou kleštiny. Ať už pro nástroje tak i pro obrobky.

Kleštiny pro upínání materiálu lze použít zejména pro práci se soustruhy, ale uplatnění najdou i v dlouhotočných automatech, revolverových strojích, bruskách, případně i v jednoúčelových strojích a cnc frézkách. Výběr závisí na několika faktorech. Podle funkce se kleštiny rozdělují na tažné a tlačné.

Stabilní uchycení materiálu

Tělo kleštiny má podélné drážky, které umožňují její rozevření a zasunutí materiálu do její vnitřní části. Při upnutí kleštiny dojde k sevření upínaného tělesa a to je tak rovnoměrně fixované. Jednoduchá a pevná konstrukce nabízí výhody oproti čelisťovému sklíčidlu, především je mnohem stabilnější. Nevýhodou se může jevit menší rozsah upínání, nicméně volbou správného typu kleštin a upínače je možné i s tímto omezením dobře pracovat. Nezanedbatelnou výhodou kleštin je jejich snadná výměna kdy lze měnit upínací průměr během pár vteřin což je o mnoho rychleji než je tomu u sklíčidel.

Tažné a tlačné varianty

Běžně kleštiny nabízí systém tažný a tlačný. I zde je mechanismus jasně definovaný. Tažné kleštiny vtahují kužel pouzdra do tělesa, tlačné pracují s opačným efektem, kdy kužel pouzdra vytlačují.

V portfoliu specializovaného prodejce můžete vybírat kleštiny tlačné (DIN 6343) a tažné typu SPANNAX nebo Rubber – flex včetně veškerého dalšího příslušenství. Současně s kleštinami sortiment neodmyslitelně doplňují kleštinové upínače. Využijte nabídky kvalitního výrobce a prodejce KORAN, který vaší práci dodá vysokou přesnost. Pracuje s pevným a odolným materiálem a strojní součástky kvalitně zpracovává přesně podle žádaných norem. Kleštiny využijete v náročném provozu s garancí dlouhé životnosti.

MRG CZ představuje především kvalitní strojní vybavení, dokáže dodat poloautomaty i plně automatizovaná CNC centra malým i náročným provozům. Strojní zařízení je doplněno kompletním sortimentem doplňků, odborným poradenstvím a samozřejmě také plným záručním a pozáručním servisem.

 

Kontaktujte nás

Copyright © 2017 - 2023

Vyrobil FT Sun